Зателефонуйте нам
+380 99 198-19-86
+380 68 062-07-63
Наша адреса

Харків, пл. Конституції, 1.
Вінниця, вул. Коріатовичів, 172.
Київ, вул. Велика Васильківська, 116.
Одеса, вул. Єврейська, 10.

График работы
пн-пт: 09.00 - 18.00
сб-нд: 10.00 - 14.00

Мораторій на виселення боржників в Україні

15 січня 2019 року прийнято і 8 лютого 2019 року набув чинності закон, яким заборонено виселяти мешканців гуртожитків до завершення виконання Загальнодержавної цільової програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад. Програму мали запровадити протягом 2017-2022 років. Але поки що вона не дійшла до парламенту. До цього мораторій на виселення мешканців гуртожитку спочатку встановили на три роки і потім кілька разів продовжували.

Під дію мораторію підпадають гуртожитки, які є об'єктами права державної та комунальної власності. При цьому заборона на виселення не стосується гуртожитків, які перебувають у господарському віданні або оперативному управлінні деяких організацій.

Проте цей мораторій не поширюється на виселення мешканців за рішенню суду.

Виселення з іпотечного житла. Обов'язок за кредитом за наявності іпотеки

У разі іпотечних та заставних боржників ситуація така.

У зв'язку зі значним коливанням курсу іноземних валют по відношенню до гривні у 2014 році було ухвалено закон «Про мораторій на стягнення майна громадян України, переданого у забезпеченні кредитів в іноземній валюті». Таким чином, для боржників, у яких кредитний договір забезпечений іпотекою, все ще діє мораторій щодо звернення на предмет іпотеки. І адвокат із кредитів має роз'яснити вам умови застосування цього закону.

Якщо банк звернеться з позовом про стягнення заборгованості за кредитом шляхом стягнення іпотеки, то дія мораторію не перешкоджає задоволенню судом такого позову. Інша річ, що виконати рішення суду можна буде не раніше зняття мораторію. Мораторій діє, доки не втратить чинності закон «Про мораторій на стягнення майна громадян України, переданого у забезпеченні кредитів в іноземній валюті».

Таким чином, позичальникам за валютними кредитами, забезпеченими іпотекою, можуть не хвилюватися про те, що вони відберуть житло за умови, що кредит підпадає під умови, описані в Законі. Звичайно ж, за умови, що авдокат за кредитами вчасно втрутиться в процес врегулювання цієї спірної ситуації.

У яких ситуаціях потрібна консультація юриста з кредитів

Однак радіти про те, що поки діє мораторій, закінчуються якісь терміни давності не варто, оскільки на час дії мораторію терміни давності для звернення до суду або виконання у виконавчій службі припиняються.

При цьому варто пам'ятати, що за будь-яких законодавчих заборон банк і виконавча служба можуть знайти спосіб забрати житло. Як це можливо? Наприклад, через так зване іпотечне застереження, включене до іпотечного договору при його укладанні та підписанні. Або через застосування виконавчої написи нотаріуса. Або, наприклад, шляхом продажу боргу.

Але важливо розуміти, що всі ці дії можуть бути оскаржені адвокатом із кредитів. І в більшості випадків таке заперечення може мати цілком реальний позитивний результат.

Юрист, адвокат Харків - юридичні послуги по Україні: допомога у кримінальних справах, ДТП, кредити та суперечки з МФО, оформлення пенсії, вступі у спадок, спорах з нерухомості.

Замовити зворотній дзвінок










ПОСЛУГИ АДВОКАТУ